Od 1. oktobra 2019 dalje so uradne ure Karitasa vsak prvi torek v mesecu od 17. do 18. ure.
Pomoč pri nakupu šolskih potrebščin 2020
Karitas pomaga socialno šibkejšim družinam pri nakupu šolskih potrebščin za osnovne in srednje šole za šolsko leto 2020/21.
Za pomoč v obliki bonov se lahko obrnete na nas. Vloge za omenjeno pomoč bomo zbirali v času uradnih ur in sicer do 30. junija 2020. Izjemoma lahko v času uradnih ur te vloge oddate tudi v župnišče.
Potrebni obrazci za oddajo vloge:
Prosimo, da vlogo tudi primerno opremite z obveznimi prilogami, navedenimi na Obrazcu.
Župnijska karitas Šenčur
Uradne ure:
vsak prvi torek v mesecu od 17. do 18. ure.
V času praznikov ni uradnih ur.
Telefonska številka na katero smo dosegljivi v času uradnih ur: 031/516 263
Predstavniki Župnijske karitas Šenčur
Predsednik: Urban Kokalj žpk
Tajnik: Mateja Jeraj
Blagajnik: Mateja Rakovec Podobnik
Prostovoljci
Redne mesečne sestanke ima ŽKŠ vsak prvi ponedeljek v mesecu ob 20.00 uri. Na ta dan se sestanemo prostovoljci in načrtujemo svoje delo za naprej. Lepo povabljeni vsi, ki vam skrb za ljudi v stiski ni tuja. Vsak prostovoljec prinaša v skupino svojo razpoložljivost in talente, ter s tem bogati skupino in sebe.
Kako darovati obleko
Prejemniki darovanih stvari so ljudje v gmotni stiski, ki je vir malodušja in izgube samozaupanja. Mnogi se nahajajo tudi v duševnih stiskah. Z darovanjem oblačil in drugih predmetov, ki so sodobni in lepo ohranjeni, jim pomagamo premagovati občutek manjvrednosti in zaznamovanosti.
Darovano obleko in obutev sprejemamo v času uradnih ur Župnijske karitas Šenčur. Pri darovanju se potrudimo, da je obleka čista (da čistilnica ni potrebna) in uporabna.
GLAVNE NALOGE SLOVENSKE KARITAS DOLOČENE V STATUTU:
-
Slovenska karitas je dobrodelna ustanova rimskokatoliške Cerkve na Slovenskem (1. maja 1990 jo je ustanovila Slovenska pokrajinska škofovska konferenca) in ima namen, da uresničuje karitativno in socialno poslanstvo Cerkve.
-
Slovenska karitas je članica Mednarodne in Evropske karitas; sprejema njena načela delovanja, usklajevanja in sodelovanja ter povezuje Slovenijo z mednarodnimi in meddržavnimi nevladnimi organizacijami na dobrodelnem in človekoljubnem področju.
-
Slovenska karitas načrtuje akcije mednarodnega pomena, spremlja njihov potek in preverja učinke. Sodeluje pri odpravljanju posledic naravnih nesreč in katastrof doma in po svetu ter podpira socialne projekte v tretjem svetu, upoštevajoč misijonsko razsežnost Cerkve.
-
Naloga Slovenske karitas je, da sodeluje z državnimi ustanovami, ki so pristojne za socialo, jih opozarja na pomanjkljivosti na tem področju v družbi, po svojih močeh pa jim tudi pomaga proučevati in odpravljati socialne stiske.
-
Slovenska karitas povezuje in usklajuje delo Škofijskih karitas (Ljubljana, Maribor, Koper). Sodeluje z ustreznimi službami, karitativnimi ustanovami ter gibanji doma in na tujem. Njena skrb je tudi prizadevanje za promocijo prostovoljnosti.
PRIORITENA PODROČJA DELA SLOVENSKE KARITAS
- Razvoj mreže Karitas
- Zagovorništvo
- Sodelovanje znotraj Karitas
- Programi in projekti pomoči v Sloveniji
- Sodelovanje v družbi
- Promocija, mediji in zbiranje sredstev
- Mednarodna pomoč